Služby

PREČO PRÁVE MY
Prečo by ste si mali vybrať
práve nás ?


 • Výborné ceny komponentov
 • Najlepšie ceny služieb keďže sa vždy snažíme nájsť najlacnejšie riešenie pri zachovaní funkčnosti
 • Obhliadka u zákazníka zadarmo po ktorej Vám vysvetlíme v čom spočíva problém a aké sú možné riešenia a ich náklady
 • Ponuka náhradných dielov
 • Kovanie, kľučky, pánty, zámky, samozatvárače a ostatné súčiastky len od overených producentov čo je predpokladom dlhoročnej spokojnosti zákazníkov. okien, dverí a ostatných komponentov. ich náklady.

Málokto je pri montáži okien či dverí informovaný o nutnosti pravidelného servisu a údržbe kovania okien či dverí. Okna a dvere sú ovládané kovaním so zložitým mechanizmom, ktoré vyžaduje pravidelnú odbornú údržbu. Údržba spočíva v kontrole funkčnosti a premazania všetkých pohyblivých častí. Výrobcovia doporučujú servis a údržbu urobiť minimálne 1x za rok. Pravidelným servisom a údržbou docielite dlhodobú funkčnosť a životnosť vašich okien a dverí, predídete tým cenovo náročnejším opravám v budúcnosti. Okná sa skladajú z mnohých komponentov a každý z nich má svoju úlohu. Pokiaľ tieto komponenty nie sú správne nastavené alebo sú poškodené, tak to môže výrazne ovplyvniť vlastnosti a funkčnosť okna.

Tento servis obsahuje:

 • Kontrolu a funkčnosť okien a dverí
 • Nastavenie okien a dverí (nastavenie kovania)
 • Premazanie kovania na krídle a ráme
 • Impregnácia tesnenia (Správnym premazaním a impregnáciou sa chráni tesnenie okna pred predčasným opotrebovaním.)
 • Odhalenie skrytých závad a návrh na opravu

Výmeny kovania realizujeme, pokiaľ kovanie prestane fungovať a nie je možné zohnať náhradný diel (z dôvodu napríklad starého modelu kovania). Ďalším dôvodom výmeny je zmena typu otvárania napríklad zo sklopného okna urobiť otváravo - sklopné tzv. ventilačku. Práve celoobvodové kovanie je jedným z prvkov, ktoré má najväčší vplyv na dlhodobé a bezproblémové používanie okna. Predovšetkým na kvalite a trvanlivosti kovania závisí komfort obsluhy okna, plynulé otváranie, vyklápanie a zatváranie krídla.

Kovanie môže spĺňať veľa doplnkových funkcií ako regulácia intenzity vetrania, zaistenie krídla vo zvolenej polohe, taktiež dokáže zabezpečiť okno pred jeho nešetrným zavieraním pri prievane apod.

Každý typ kovania má svoje slabiny - bez výnimky. Zabezpečíme Vám profesionálnu výmenu týchto komponentov, za kovanie osvedčených výrobcov.

Pokiaľ už tesnenie vo vašich oknách stráca pružnosť, je mechanicky poškodené, rozpadáva sa, alebo lepí, prišiel čas na jeho výmenu. Pri výmene sa použije identický alebo rozmerovo podobný tesniaci profil. Aj tento úkon by mal previesť preškolený odborník. Po výmene tesnenia sa väčšinou zvýši odpor pri zavieraní okna a niekedy je nutné na okne nastaviť silu prítlaku.

Dodávame tesnenie dorazové, do rámu alebo krídla pre všetky typy plastových okien a dverí.U hliníkových okien alebo dverí sme taktiež schopný zaistiť jeho výmenu. Pokiaľ vám cez okná prefukuje, nie vždy to musí znamenať, že máte zlé tesnenie. Príčina môže byť tiež v zlom nastavení okna alebo poddimenzovaného použitého kovania.

Výmenu izolačných skiel môžeme rozdeliť do dvoch skupín. Prvou skupinou výmeny izolačného skla je mechanické poškodenie. Sklo môže byť poškodené pri vlámaní, neúmyselným rozbitím, rýchlou zmenou teplôt, neodborným zasklením, ale taktiež aj skrytou závadou skla.

Druhou skupinou sú výmeny izolačných skiel pri rôznych problémoch. Jedným z problémov je napríklad tzv. rosenie skiel. Tato fyzikálna vlastnosť je zapríčinená veľkou vlhkosťou v interiéru a preto sa doporučuje intenzívne a krátko vetrať plne otvoreným oknom. Okno by sa malo rosiť maximálne do výšky cca 3 cm. Pokiaľ máte orosené celé sklo je na rade jeho výmena, za sklo s nižším koeficientom prestupu tepla.

Pre odbornú konzultáciu nás kontaktujte a nájdeme pre vás individuálne riešenie.

Výmena pretrhnutého silónu alebo ovládacej retiazky u horizontálnych žalúzií. Ďalšou veľmi častou opravou je výmena krytky nosníka žalúzie alebo doplnenie brzdy ovládacej retiazky. U vertikálnych žalúzií vykonávame opravy alebo výmeny ovládacích líšt, výmeny závaží, ramienka držiaka látky a dodanie novej spojovacej retiazky.

Opravy vonkajších roliet, kde najčastejšie prichádza k výmene ovládacej šnúrky a navijaku. Taktiež zabezpečujeme výmenu siete proti hmyzu na dverných sieťach kde cena za výmenu sita je prijatelnejšia ako výmena celej dvernej siete.

Základní servis zahrňuje premazanie kovania a dotiahnutie všetkých spojovaných častí.

K servisu strešných okien ponúkame:

 • Výmenu tesnenia ventilačnej klapky a výmenu filtrov
 • Výmenu zasklenia strešných okien
 • Výmenu poškodených dielov (ovládacie madlá, ventilačné klapky a pánty)
 • Doplnky strešných okien
 • Dodávame a montujeme doplnky pre strešné okná, ako sú žalúzie, rolety, plisé, predokenné rolety, markízy a siete proti hmyzu.

DODÁVAME TOVAR

Dodávame a montujeme okenné doplnky ako sieťky proti hmyzu, žalúzie, rolety, tesnenia, samozatvárače,
kľučky, madlá, balkónové madlá a zacvakávače, zámkové vložky.

SLUŽBY, KTORÉ POSKYTUJEME:

Pozáručný servis okien a dverí všetkých typov

Výmena izolačných a bezpečnostných skiel

Premazanie a výmena tesnenia

Odstránenie mechanických závad na oknách

Nastavenie, odstránenie prefukovania a zarosovania okien a dverí

Oprava a výmena častí kovania